Ajans News Haber

Tokyo Olimpiyatları’na sınırlı sayıda yerel izleyici kabul edilecek

Tokyo Olimpiyatları’na sınırlı sayıda yerel izleyici kabul edilecek
41 Okundu Okundu
21 Haziran 2021 - 12:36

salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları Paralimpik Oyunları’na yaklaşık 1 kala Olimpiyat organizasyon komitesi, Japonya hükümeti ve Tokyo hükümeti temsilcilerinin online olarak gerçekleştirdiği toplantıda sevindiren geldi. Daha önce deniz aşırı izleyici kabul edilmeyeceği bildirilen oyunlarda, yerel izleyiciye ise sınırlı sayıda vize çıktı.

Toplantıda, müsabakanın yapılacağı sahanın seyirci kapasitesinin yarısını aşmayacak şekilde en fazla 10 bin seyircinin oyunlara kabul edilmesine karar verildi. Paralimpik Oyunları’na katılım kriterlerinin ise 16 Temmuz’a kadar belirleneceği öğrenildi.

“Seyircisiz olimpiyat ihtimali”

Japonya Başbakanı Yoshihide Suga ise, bugün yaptığı açıklamada salgınına dair durumun kötüleşmesi bir OHAL ilanının gerekli olması durumunda organizasyonun seyircisiz olarak gerçekleştirilebileceğinin sinyalini verdi. Seyircisiz olimpiyat senaryosunu “kesinlikle bir ihtimal” olarak niteleyen Suga, “Güvenlik ve emniyetin en büyük önceliğimiz olduğu fikrinden hareketle bunun açık olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Tokyo Valisi Yuriko Koike ise salgının seyrinin kötüleşmesi halinde seyircisiz olimpiyat seçeneğinin düşünülmesi gerektiğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: