Ajans News Haber

Taliban: Görüşmelere katılmayacağız

Taliban: Görüşmelere katılmayacağız
66 Okundu Okundu
13 Nisan 2021 - 11:18

Türkiye’de düzenlenecek Afganistan görüşmeleri öncesi Taliban’dan çok önemli beklenmeyen bir açıklama geldi. Taliban Sözcüsü Mohammed Naeem, 16 Nisan’da başlaması öngörülen görüşmelere katılmayacaklarını ve bunu Türkiye’ye ilettiklerini belirterek, nedeniyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Taliban, Afganistan’da barışın sağlanması Türkiye’de düzenlenmesi planlanan görüşmelerin bu hafta yapılması halinde görüşmeye katılmayacağını açıkladı.

GÖRÜŞMELERİN 16 NİSAN’DA BAŞLAMASI BEKLENİYOR

Türkiye, ABD’nin girişimleriyle başlatılan Birleşmiş Milletler (BM) Katar’ın da yer alacağı görüşmelerine ev sahipliği yapıyor. Diplomatlar konu hakkında bilgi sahibi yetkililer görüşmelerin 16 Nisan’da başlaması ve 10 gün sürmesinin planlandığını ifade etmişti. Ancak görüşmelerin takvimi resmi olarak açıklanmamıştı.

Taliban’ın sözcüsü Mohammed Naeem, “16 Nisan’da Türkiye’deki görüşmelere katılmayacağız bunu Türkiye’ye ilettik” dedi. Naeem katılmama nedenlerine ilişkin herhangi bir açıklama yapmazken, ileri bir tarihte görüşmelere katılıp katılmayacaklarına ilişkin ise, “Bu müzakerelerde yer almaya ilişkin karar alma görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Sondakika

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: