Ajans News Haber

İngiltere, Binance’ın Ülkedeki Faaliyetlerini Durdurma kararı aldı

İngiltere, Binance’ın Ülkedeki Faaliyetlerini Durdurma kararı aldı
32 Okundu Okundu
28 Haziran 2021 - 14:36

piyasasında ülkelerin kripto para borsalara karşı tutumları devam ediyor. En son atak ise İngiltere tarafından geldi. İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA), kripto para borsası Binance’den düzenlemiş tüm faaliyetlerini hemen durdurmasını talep etti.

İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA), borsası Binance’a firmanın yetkilendirmeye sahip olmadığını söyleyerek ülkedeki faaliyetlerini durdurmasını istedi. FCA’den yapılan açıklamada Binance’ın yasal izni olmadan düzenlenmiş herhangi bir faaliyette bulunmasına izin verilmeyeceği belirtildi.

Konuyla ilgili Binance’den açıklama geldi Açıklamada:

Binance, İngiltere’nin faaliyet yürütmesini yasakladığına dair haberlerin ardından bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Binance Markets Limited ile ilgili Mali Tutum Oteritesi’nin uyarısı hakkında bilgi sahibi olduklarını, söz konusu uyarının binance.com hizmetleriyle doğrudan alakasının olmadığı açıklandı.

Yapılan açıklamanın devamında, “Binance Markets Limited’e (BML) ilişkin yayınlanan hakkında bilgi sahibiyiz. Ancak BML ayrı bir tüzel kişiliktir. Dolayısıyla binance.com web sitesiyle herhangi bir hizmet veya ürün sağlamaz. Binance Group, 2020 yılı ayında BML’yi satın almıştır. BML, FCA’in düzenleyici faaliyetlerinden yararlanmadı.” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: