Ajans News Haber

Erkek bebek 3 cinsel organlı doğdu

Erkek bebek 3 cinsel organlı doğdu
62 Okundu Okundu
03 Nisan 2021 - 15:00

 Duhok kentinde geçen yıl üç penisle dünyaya gelen ameliyat edildi. Doktorlar ise vakanın üzerinde bir ilk olduğu tahmin ediyor.

Duhok kentinde geçen yıl üç penisli bir dünyaya geldi. Tıpta ‘Triphallia’ adı verilen bir sendromla dünyaya gelen bebeğin işlevsel olmayan 2 1 cm uzunluğundaki iki penisin cerrahi operasyonla alındığını belirtti.

Vakanın dünyada bir ilk olduğu tahmin ediliyor. Ürologlar, operasyonla alınan fazla penislerin idrarın geçtiği tüpe bağlı olmadığını ameliyatın en iyi seçenek olduğuna karar verdi.

Kimliği açıklanmayan bebeğin geçen yıl üç aylık olduğu dönemde doktorlar hakkında tıbbi makale yayınladı.

Uzmanlar, her 5 ile 6 milyon erkek çocuktan birinin birden fazla penisle doğduğuna dikkat çekerken, çapında kaydedilen yaklaşık 100 diphallia sendromunda birinin iki penisli olduğunu söyledi.,

International Journal of Surgery Case Reports’ta yayımlanan raporuna göre Duhoklu çocuk, ilk triphallia (üç penis) hastası olduğu belirtildi. Raporun yazarı Dr. Şakir Selim Cebali’ye göre operasyondan bir yıl sonra yapılan kontrolde bebekte bir sorunun tespit edilmediği ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dr Cebali, “Tahminimize göre, üç penis veya triphallia ile bildirilen ilk vakadır” diye konuştu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: