Ajans News Haber

Erdoğan, ABD’de yaşayan Trabzonlu çiftin doğacak çocuğuna “Ayşe Betül” ismini verdi

Erdoğan, ABD’de yaşayan Trabzonlu çiftin doğacak çocuğuna “Ayşe Betül” ismini verdi
12 Okundu Okundu
21 Eylül 2021 - 14:00

Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından The Manhattan Center’da düzenlenen “Daha Adil Bir Mümkün” konferansına katıldı. Konferansın açılış müziğini Amerika’da yaşayan Trabzonlu Öğretim Üyesi Faruk Kanca etti.

Günümüzde dünya yaygın olan Islamiafobi’yi bir nebze olsun durdurabilmek İslamiyet’in hoşgörüsünü evrensel bir dil olan müzikle göstermek isteyen öğretim üyesi Faruk Kanca, açılışta Yunus Emre temalı eserleri etti. Piyano ile Yunus Emre temalı eserleri icra eden öğretim üyesi Kanca, izleyenlerin oldukça beğenisini kazandı.

Çiftin doğacak çocuklarına ‘Ayşe Betül’ ismini verdi

Konferanstan sonra öğretim üyesi Faruk Kanca eşi Rutgers Üniversitesi doktora öğrencisi Özel Öğretmeni Çilem Kanca’yı kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. çocuklarını kucaklarına almayı bekleyen Kanca çiftinin yeni doğacak çocuklarına isim verdi.

Çiftin doğacak çocuğuna ’Ayşe Betül’ ismini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftle hatıra fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca bebek çifte bir Cumhuriyet altını hediye etti.

“Bizim güzel bir anı oldu”

Buluşmada çok heyecanlandığını belirten Çilem Kanca şunları söyledi:

  • “Sayın Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizi kabul ettiği çok mutlu olduk. Dördüncü çocuğumuzu kısa süre içerisinde kucağımıza alacağız. Cumhurbaşkanımız hamile olduğumu öğrenince çocuğumuzun adını verdi. Bizi çok onurlandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Eşimle biz Trabzonluyuz. Yaklaşık 10 yıldır Amerika’dayız. Eşim Sürmeneli, ben Ofluyum. Cumhurbaşkanımızla bir araya gelmek bizim için güzel bir anı oldu.”

Yeni Şafak

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: