Ajans News Haber

Karaloğlu: Diyarbakır’ımızın çehresinin değişimine hep birlikte tanıklık edeceğiz
189 Okundu
02 Ekim 2021 - 12:46

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu,Yenişehir ile Bağlar Millet Bahçesi, Nevruz Park ve Fiskaya cam terasta devam eden çalışmaları denetledi. İlk olarak vatandaşlara yeni bir nefes alma fırsatı sunacak olan Yenişehir Millet Bahçesi çalışmasını ziyaret eden Vali Karaloğlu, yürütülen çalışmalarla ilgili personelden bilgi aldı. Vali Karaloğlu, sonrasında içerisinde cami, 2 kütüphane, millet kıraathanesi, basketbol, voleybol, futbol sahası, tenis kortu, bisiklet ve yürüyüş yollarının bulunacağı Bağlar Millet Bahçesinde incelemede bulundu.

Nevruz Parktaki çalışmaları da denetleyen Vali Karaloğlu, yürütülecek çalışmalar hakkında birim amirlerinden bilgi aldı.

Cam terasta sona gelindi

Vali Karaloğlu, son olarak Fiskaya’da İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığının hazırladığı ve Diyarbakır Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanan proje kapsamında yenilenen cam teras ve kafe inşaatını kontrol etti. Vali Karaloğlu, “Her şey daha yeşil ve daha güzel Diyarbakır için. Yemyeşil bir Diyarbakır için çalışmalarımız devam edecek. Cam terasımızı yenileme çalışmalarında sona yaklaştık. Hevsel Bahçelerinin muhteşem manzarasına yakın zamanda buradan bakacağız. Sahip çıkmaya, korumaya devam edecek, Diyarbakır’ımızın çehresinin değişimine hep birlikte tanıklık edeceğiz” dedi.

İHA

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.