Ajans News Haber

Karaloğlu: Diyarbakır’ımızın çehresinin değişimine hep birlikte tanıklık edeceğiz

Karaloğlu: Diyarbakır’ımızın çehresinin değişimine hep birlikte tanıklık edeceğiz
0 Okundu Okundu
02 Ekim 2021 - 12:46

Valisi Münir Karaloğlu,Yenişehir ile Millet Bahçesi, Nevruz Park Fiskaya cam terasta devam eden çalışmaları denetledi. İlk olarak vatandaşlara bir nefes alma fırsatı sunacak olan Yenişehir Millet Bahçesi çalışmasını ziyaret eden Vali Karaloğlu, yürütülen çalışmalarla ilgili personelden bilgi aldı. Vali Karaloğlu, sonrasında içerisinde cami, 2 kütüphane, millet kıraathanesi, basketbol, voleybol, futbol sahası, tenis kortu, bisiklet ve yürüyüş yollarının bulunacağı Millet Bahçesinde incelemede bulundu.

Nevruz Parktaki çalışmaları da denetleyen Vali Karaloğlu, yürütülecek çalışmalar hakkında birim amirlerinden bilgi aldı.

Cam terasta sona gelindi

Vali Karaloğlu, son olarak Fiskaya’da İmar Şehircilik Daire Başkanlığının hazırladığı ve Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanan proje kapsamında yenilenen cam teras ve kafe inşaatını kontrol etti. Vali Karaloğlu, “Her şey daha yeşil ve daha güzel Diyarbakır için. Yemyeşil bir Diyarbakır çalışmalarımız devam edecek. Cam terasımızı yenileme çalışmalarında sona yaklaştık. Hevsel Bahçelerinin muhteşem manzarasına yakın zamanda buradan bakacağız. Sahip çıkmaya, korumaya devam edecek, Diyarbakır’ımızın çehresinin değişimine hep birlikte tanıklık edeceğiz” dedi.

İHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: