Ajans News Haber

DİYARBAKIR’DA BİZANS OYUNLARI VE GLADYONUN TEZGAHLARI
3.462 Okundu Okundu
31 Ocak 2021 - 15:05

Geçen hafta Çarşamba günü Diyarbakır’da yapılan Yenişehir ve Bağlar ilçe seçimleriyle, 17 ilçenin tamamının kongreleri bitmiş oldu. Ve olayın finali niteliğini taşıyan il başkanlığı seçimine sıra geldi. Peşinen söyleyeyim eğer ilçelerdeki sistem gibi bir seçim çalışması yapılacak ise kesinlikle Süleyman Serdar Budak yeniden il başkanı olarak göreve gelir ki bu şaibeli seçimleri göz önüne alırsak olacak olan da tam anlamıyla budur.

Peki YAPILIRSA cümlesinin altını biraz dolduralım isterseniz:

18 yılda dokuzuncu il başkanının görev yaptığı Ak Parti Diyarbakır il teşkilatı, Şubat ayı içinde il kongresini yapacak, ama nasıl? Yola mevcut başkan S. Serdar Budak’la mı, yoksa bir başka isimle mi devam edilecek?

Göreve geldiği günden beri hakkındaki “görevi kötüye kullanma” yönündeki iddialar hiç bitmeyen, sahaya hiç inememiş, toplumla hiç bütünleşememiş, halkın arasına hiç karışamamış,  küskün üretme konusunda eline su dökülemeyen, halka tepeden bakan, attığı her adım adeta Ak Partiyi zayıflatmaya, güçsüzleştirmeye yarayan S. Serdar Budak’ın bunca başarısızlığına rağmen il başkanlığı görevinde bir dönem daha kalacağı yönünde söylentiler sıkça duyulmaya başlandı.

Hatta il koordinatörü Ejder Açıkkapı, bunu sağda solda övünerek dillendirmekte bir mahsur görmez oldu. Tarafsızlığını ve hakkaniyetini yitirmiş, koordinatörü olduğu şehirde toplumun, Ak Parti tabanının nabzını tutamadığı çok iyi anlaşılan Açıkkapı, inanıyorum ki bu isabetsiz tutumunun hesabını siyaseten çok ağır ödeyecektir.

S. Serdar Budak’ın başarısızlığının en somut ispatı, 24 Haziran seçimleridir. 24 Haziran seçimleri cumhuriyet tarihinin en stratejik seçimiydi. Zira bu seçimde ülkenin rejimi deyişmiş, “parlementer sistemden” “Cumhurbaşkanlığı Başkanlık sistemine” geçilmiştir. Bu çok önemli ve stratejik seçimde Ak Parti’nin Diyarbakır’da aldığı oy oranı sadece %21 olmuştur. Serdar Budak’ın il başkanlığında girilen bu seçimde Ak Pati Diyarbakır’da hezimeti yaşamış, seçim süresince gençlik ve kadın kollarını sahada gören hiç olmamıştır. Adam akıllı bir seçim kampanyası yürütmek şöyle dursun, Serdar Budak yönetimindeki il teşkilatı bütün gücüyle gerçek Ak Partilileri ve gerçek dava adamlarını partiden uzaklaştırmayı asli görev addetmişlerdir. Günün sonunda, Diyarbakır seçmeninin %80’ine ulaşamayan Serdar Budak ve ekibi bu yenilgiden sonra, sıkılmadan o makamda oturmaya devam edebilmiştir.

AK PARTİ DİYARBAKIR’DA YENİDEN BİR HEZİMET Mİ YAŞASIN?

Şimdi Ejder Açıkkapı’ya sormak istiyorum; 24 Haziran seçimlerinde Ak Partiye Diyarbakır’da %21’lik bir sonucu, utancı yenilgiyi ve hezimeti yaşatan Serdar Budak, bize 2023’te yeniden bir hezimet yaşatsın diye mi bir daha aynı görevde bırakmayı düşünüyorsunuz? Açık söylüyorum, bu sakat düşünce, ancak Ak Partiyi Diyarbakır’da bitirmek anlamına gelir.

BAŞKAN OLMAK İÇİN HER YOL MÜBAH DEĞİL…

Öte yandan İlçe teşkilatlarının seçimleri sırasında yaşanan bazı SKANDAL niteliğindeki çalışmalar da S. Serdar Budak yönetiminin aslında ne kadar tehlikeli bir eylem içersinde olduğunu gözler önüne serdi. Nasıl mı? Tamda şöyle, hemde ispatlı, belgeli:

Bilindiği üzere S. Serdar Budak ve Ejder Açıkkapı arasındaki samimi ve gizemli ilişki herkes tarfından bilinmekte ve artık bu bir gizem olmaktan çıkmıştır. Malum İlçe Başkanlarının seçilmesi aşamasında bu iki gizemli kimliğin yaptıkları artık gözler önüne serilmiş, kralın ne kadar çıplak olduğunu da artık ortaya saçmıştır. Zira Yenişehir İlçe Başkanlığı seçimleri sırasında ortaya saçılan LİSTE AYIBI SKANDALI adeta AK PARTİYİ BİTİRME POLİTİKASINI gözler önüne serdi. Yenişehir İlçe Başkanlığının seçimi sırasında deleğelerin oylamısına sunulan listelerdeki ‘YEDEK’ kısımında bulunan bazı tanınmış ve topluma mal olmuş isimlere hiçbir suretle teklif         götürülmemiş, cevap alınmamış ve listeye BİLGİLERİ DIŞINDA eklenerek akıl karı olmayan bir eylem gerçekleştirilmiş, usulsüzlük yapılmıştır. İnsanların bilgisi dışında adlarının listelerde zikredilmesi bu işin HELAL ve doğru olmadığının belgeli ve vücut bulmuş halidir. Zira bu memlekette üst seğmentlerde görev yapmış kimliklerin kalkıp bir ilçenin hem de yedek listesine adlarını yazdırması onları basitleştirme, itibar suikastine uğratma ve olası İl Başkanlığı seçiminde politize etmek değil de nedir.

Ak partinin İl teşkilatı noktasında, Diyarbakır ölçeğinde kendi içinde iktidarını kaybetmeme mücadelesi acaba bu güne kadar ki karanlık ilişkiler içersinde olduklarının ortaya saçılmaması girişimimi, yoksa panik hali mi? Aksi durumda ilçelerde dahi bu kadar basit ayak oyunları oynamaları tesadüfi mi, her türlü hileyi ve desiseyi yapacak kadar küçülmek Ak PARTİYİ BİTİRME POLİTİKASI değil de nedir?

GENEL MERKEZİN SAĞDUYUSUNA İNANCIMIZI TAZELEMELİ

İnanmak istiyorum ki Ak Parti Genel Merkezi, 2002 ruhuyla bu kalu beladan kalma, basit, ahmakça yapılan Bizans uşaklarının sac ayaklarına ve gladyonun oyunlarına kayıtsız kalmayacaktır. Gerçi Ejder Açıkkapı da Genel Merkez’de olmaması gereken tüm kapıları Serdar Budak için ardına kadar açmış durumda, bu durumda S. Serdar Budak ‘ta kendi evinin kapılarını pandemi sürecinde sonuna kadar geridönüşümlü olarak misafir perverliğini sonuna kadar göstermiştir. Genel Merkezin bu ikilinin ilişkilerini de görmezden gelmemesi gerekmektedir. Zira Genel Merkez de artık insanlara fabrika ayarlarına döndüklerini ispatlamakla mükelleftir.

Cihat Toprak

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: