Ajans News Haber

Abdülkadir Aslanoğlu: Ferasetsiz VALİ!

Abdülkadir Aslanoğlu: Ferasetsiz VALİ!
Abdülkadir ARSLANOĞLUTÜM YAZILARI
2.659 Okundu Okundu
31 Ekim 2021 - 13:05

Diyarbakır’ın, ilime, bilime ve medeniyete yön vermiş yüzlerce değeri varken, bu ülkeye çok büyük siyasi ve ekonomik krizler ve buhranlar yaşatan Mesut Yılmaz gibi bir adamın adını Diyarbakır’da bir caddeye verirseniz, Diyarbakırlı Medine Kadısı İbrahim el Amidi’nin, yine Diyarbakırlı Mekke Kadısı Hüseyin el Amidi’nin, Ali Emiri’nin, Molla Gürani’nin, Reis’ul Kurra Şeyhi Muhammed el Amidi’nin ve daha yüzlerce Diyarbakırlı bilim ve irfan adamının kemikleri sızlamaz mı?

Bir şehrin mânevi dinamiklerinin, yeni nesillere örnek olacak değerlerinin, o şehin caddelerinde, sokaklarında okullarında yaşatılması, olması gereken değil midir? Mesut Yılmaz adı Diyarbakır’da bir caddeye niçin verilir? Cevabı şu: Rize’li oluşu… Şu anda Diyarbakır’ımızda valilik ve büyükşehir belediyesi başkanlığı görevini vekâleten yürüten zat bir Rizeli’dir, aklınca hemşehrisi olan Mesut Yılmaz’ın adını Diyarbakır’da bir caddeye vererek Yılmaz ailesine bir jest yapmaktadır. Yerin dibine batsın senin yapacağın jest.


Bunun hesabı derhal kayyum efendiden sorulmalıdır! Son yıllarda nerede bir kabiliyetsiz var Diyarbakır’a Vali oluyor. Bu da yetmiyor, vali olarak gelen beceriksiz bu memleketin belediyesine kayyum oluyor. Ben kayyumluk müessesesine karşı değilim. Ancak o makama getirilecek kişinin işten anlayan, ufku geniş, dürüst, ehil bir kişi olması da şarttır. Yeter artık! Yetkililer (Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı) ne zaman açacaklar gözlerini?

Diyarbakır’ın şu anki valisi de beceriksiz, iletişim kabiliyeti düşük, beytülmâle sahip çıkamayan ferasetsiz bir adamdır! Benim bir selahiyetim olsa, Münir Karalolğu isimli adamı bırakın vali yapmak, valilik binasında santral memuru yapmam.Yeter artık Erdoğan açsın artık gözünü! Görsün Diyarbakır’da yaşanan rezillikleri!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: