Ajans News Haber

Abdülkadir Arslanoğlu: Nereden Bulursunuz Bu Adamları !

Abdülkadir Arslanoğlu: Nereden Bulursunuz Bu Adamları !
Abdülkadir ARSLANOĞLUTÜM YAZILARI
58 Okundu Okundu
13 Temmuz 2021 - 10:42

Geçen hafta, ’a 30-35 kilometre mesafedeki bir mezramızın yaşadığı susuzluk problemini anlatmak üzere DİSKİ genel müdürü M. Fırat Tutşi’ye gittim. Köylünün yaşadığı sıkıntıları anlattım dilim döndüğünce.

Ara ara nezaketten uzak bir üslupla, saygısızca sözümü bölüp olumsuz yorumlar yapmakta bir mahsur görmeyen bu makam sahibine; eğer köyde güçlü bir sondaj çalışması yapılırsa ’ın izni ile köyün susuzluk probleminin çözülebileceğini söyledim. Beyefendinin bundan sonra söylediklerine inanamayacaksınız!


“Olmaz” . Neden olmaz dedim, “çünkü paramız yok” dedi. Sanki yüzlerce milyon liralık bütçesi olan bir devlet kurumunda değil de bir bakkal veya züccaciye dükkânında hissettim kendimi. ne temsil ettiği makamın farkında, ne de başında bulunduğu kurumun görev sorumluluklarının bilincinde.

Başında bulunduğu kurumun adı: DİSKİ, açılımı da şu: DİYARBAKIR SU VE KANALİZASYON İDARESİ. Yani Diyarbakır’ın su ve kanalizasyonla ilgili bütün sorunlarının çözüme kavuşturulması için kurulmuş müessese. Şimdi soruyorum, bu kadar önemli ve hayati bir kurumun en tepesindeki zat, önüne gelen bir susuzluk meselesini -ki bu çok hayati ve önemli bir mesedir- “yapamayız çünkü para yok” gibi ucuz ve kalitesiz bir cümleyle başından sava bilir mi?

Bu ucuz ve kalitesiz cümle, başta DİSKİ için ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi için ardından için ve nihayet Sayın Cumhurbaşkanımız için bir yüz karası değil midir? Sayın Cumhurbaşkanımız bu rezaletten haberdar olsa, zannediyorum ki hem bu beceriksiz zatı, hemde bunu o makama getirenleri derhâl azleder. Unutulmamalıdır ki bunun gibi beceriksiz adamların yaptığı bu hataların faturası başta Ak Parti’ye ardından da Cumhurbaşkanımıza çıkar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: