Ajans News Haber

Yeni Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir oldu!

Yeni Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir oldu!
69 Okundu Okundu
15 Nisan 2022 - 13:45

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı. Başkan Çağırıcı, istifasını Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu.

Çağırıcı’nın istifası kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, Halk TV’den Seyhan Avşar’ın gündeme getirdiği bir iddia ise neredeyse istifayı bile gölgede bıraktı. Lokman Çağırıcı’nın, biri kadın iki kişi tarafından, cinsel içerikli görüntülerle kendisine şantaj yapıldığı iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurduğu iddia edildi. Konuya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan A.M. ile Z.K. adlı şüphelilerin, 10 Nisan Pazar günü savcılık ifadelerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildiği ifade edildi. Şüphelilerin Çağırıcı’dan görüntülere karşılık 10 milyon dolar istedikleri önü sürüldü.

Çağırıcı’nın açıklamasında “Gençliğimin ilk yıllarından itibaren siyasetin farklı kademelerinde ülkeme ve milletine hizmet ettim. Görev yürüttüğüm tüm kademelerde, ‘görev istenmez verilir’ şuuruyla hareket ederek, makama değil hizmete talip oldum. 15 yıldır Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ve Bağcılar halkımızın teveccühleriyle, Bağcılar Belediye Başkanlığı görevini yürüttüm. Görevim boyunca, yol ve dava arkadaşlarım ile birlikte Bağcılar’ımızın yüce gönüllü insanlarına hizmet etmenin gurur ve heyecanını yaşadım.” ifadeleri yer aldı.

Gelişmelerin ardından Bağcılar Belediye Meclisi, bugün yeni belediye başkanını seçmek için toplandı. AK Parti Grubu’nun adayı olarak gösterilen Abdullah Özdemir, Bağcılar Belediye Başkanı seçildi. Abdullah Özdemir 37, İYİ Parti’nin adayı Hafize Ayşe Çelebi ise 5 oy aldı. Bağcılar Belediye Meclisi’nde yapılan seçimin ardından belediye başkanlık makamında devir teslim töreni yapıldı. Önceki başkan Lokman Çağırıcı, Abdullah Özdemir’e görevi devretti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: