Ajans News Haber

Ye-Miş mi? Ye-Memiş mi?

Ye-Miş mi? Ye-Memiş mi?
139 Okundu Okundu
14 Nisan 2022 - 13:29

Diyarbakır’daki ihalelere fesat karıştırıp haksız menfaat temin ettiği öne sürülen eski Memur Sen Şube Başkanı Yunus Memiş’in 150 yıl hapsi isteniyor.

Sözcü gazetesi haberine göre AK Parti milletvekili adayı ve eski Memur Sen Şube Başkanı Yunus Memiş’in de yer aldığı şüpheliler rüşvet parasıyla hacca gittiği, müdürlüğünü yaptığı öğretmen evinde kalan kadın öğretmenlerin odasına kamera koyup şantaj yaptığı iddia edildi.

İddianameye göre Yunus Memiş, FETÖ’den ihraç edilen öğretmen evi çalışanı Ali K.’yı kurumda gayriresmi çalıştırmaya devam ettirerek ihale evraklarını hazırlattı. Uzaklaştırılması gereken Ali K.’nın maaşını da fesat karıştırdığı ihalelerden aldığı paralardan karşıladı.

Gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan Ali K.’nın ifadesinde, “Yunus Memiş tüm ihalelerde, ihaleyi alan firmalardan, ihale bedeli meblağın KDV’sini ihale öncesi veya sonrasında rüşvet olarak alırdı. En son 18 bin lira rüşvet aldığına dair telefonumda ses kaydı var. Sağlam olan ve hiçbir tadilat gerektirmeyen yerler için ihale açıp, verdiği firmalardan haksız kazanç sağlıyordu” dedi.

Eski Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer de mağdur olarak alınan ifadesinde, şunları söyledi: Ali K.’nın FETÖ’den ihraç edilmesine rağmen kurumda çalıştırılması polis tarafından tutanakla tespitlidir. K., sosyal medya üzerinden bana ulaşarak, “Elimde Yunus Memiş ile ilgili ciddi belgeler var. Yüz yüze görüşelim’ dedi. Ben kabul etmedim. Ali K. Yunus Memiş’in kara kutusudur” dedi.

Haber: Cihat TOPRAK

Kaynak: SÖZCÜ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: