Ajans News Haber

Vatandaşa Hakaret Eden Kaymakama soruşturma açıldı

Vatandaşa Hakaret Eden Kaymakama soruşturma açıldı
56 Okundu Okundu
28 Mart 2021 - 14:09

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında bir işyerine yapılan denetimde “tasvip etmedikleri” bir diyaloğa giren hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

tedbirleri kapsamında denetim yaparken bir vatandaşa hakaret eden Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’a soruşturma açıldı.

İnce, yazılı açıklamasında, Bakanlık tarafından kamu düzeninin tesisi amacıyla yürütülen birçok önemli görevin yanı sıra Kovid-19 ile mücadele sürecinde salgının yayılımını önlemek başta denetim faaliyetleri olmak üzere sahada etkin şekilde görev edildiğini belirtti.

salgınına dair denetim faaliyetlerinin vali kaymakamların koordinesi ve katılımıyla başarıyla sürdürüldüğünü ifade eden İnce, bununla birlikte zaman zaman sürecin getirdiği olumsuz davranışlara da üzülerek şahit olduklarını aktardı. İnce, “Bu kapsamda, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belirli olan bir işyerine, görevinin gereği olarak müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren Kaymakam’ımız hakkında ilgili birimlerimizce gerekli soruşturma başlatılmıştır.” ifadesini kullandı.

Medyafaresi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: