Ajans News Haber

Türkeş’in oğlu, babasının ölüm yıl dönümünde kabir ziyaretine alınmadı

Türkeş’in oğlu, babasının ölüm yıl dönümünde kabir ziyaretine alınmadı
51 Okundu Okundu
04 Nisan 2021 - 12:47

Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü nedeniyle bu sabah babasının kabrine giden eski AK Parti Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, bir grup tarafından anıt mezara alınmadı. Duruma tepki gösteren Kutalmış Türkeş uzun süren çabalar sonucu ziyareti gerçekleştirdi. Türkeş, olayın ardından Çiftlik Karakolu’na giderek kendisini içeri almayan şahıslardan şikayetçi oldu.

Babasının vefat yıl dönümü nedeniyle bu sabah kabrine giden eski AK Parti Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş  bir arkadaşı Ankara’nın Beştepe semtinde bulunan Türkeş’in anıt mezarına geldi.

Ancak Kutalmış Türkeş’in kabir ziyaretine oradaki bazı kişiler izin vermedi. Uzun tartışmalar orada bulunan kişilerin yaptığı telefon görüşmeleri sonrası Türkeş babasının kabrini ziyaret edebildi.

Kabir ziyareti bir arkadaşıyla birlikte İstanbul’dan Ankara’ya geldiğini ifade eden Türkeş yaşadıklarını  şöyle anlattı:

“Otomobille geldiğimizde kapıyı tutup, beni tanımalarına rağmen içeri almadılar. Kendimi ısrarla tanıtmama babamın kabrini ziyaret edeceğimi söylememe rağmen almamak direndiler. Ben de girmek için direndim. Bu arada onlar telefon görüşmeleri yaptı. Yaklaşık 15-20 dakikalık bir mücadele sonrasında babamın kabarine yaklaşabildim. Böyle bir rezalet olmaz. Ben değil kim olurda olsun babamın kabrini ziyaret edebilir orası kimsenin tapulu malı değil. Çiftlik karakoluna gidip beni içeri almamak için direnen iki kişi hakkında şikayetçi oldum. Benzer bir olayın bir daha yaşanmamasını diliyorum.”

Sondakika

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: