Ajans News Haber

TMMB Başkanı Şentop’un eşi milletvekili eşlerinden eylemdeki ailelere ziyaret

TMMB Başkanı Şentop’un eşi milletvekili eşlerinden eylemdeki ailelere ziyaret
63 Okundu Okundu
05 Ekim 2021 - 12:45

Çocuklarının PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 764. gününde de sürüyor.

Ailelerin direnişine bir destek ziyareti de TBMM Başkan Mustafa Şentop’un eşi Sabriye Şentop, Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati’nin eşi Özlem Nebati, Çankırı, İstanbul, Rize milletvekillerinin eşleri Zuhal Akbaşoğlu, Tülay Turan, Hilal Camlı, Tülay Bak, AK Parti Milletvekili Oya Eronat’ın beraber olduğu heyetten geldi.

Ailelerle bir araya gelerek dertlerini dinleyen ve desteklerini belirten Sabriye Şentop, ailelerin çalınmış gelecekleri geri istediklerini belirtti.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Şentop, “Diyarbakır annelerini ziyaret ettik. Hepsinin acısını, çığlıklarını derinden içimizde hissediyoruz, çünkü bir çocuğun evden çalınması o ailelerin hayalleri çalınması demek anne olarak özellikle. Bu çocukları çaldıkları zaman bu çocukların geleceği gittiği için aileleri travma yaşıyor. Bunlar çalınmış geleceklerini geri istiyorlar, biz annelerimizin sonuna kadar arkasındayız onları destekliyoruz. Annelerin sessiz çığlığı ses verdi, çocuklar geri geldi. Biz bütün çocukların geri gelmesini istiyoruz, ailelerine geri dönmelerini istiyoruz. İnşallah en kısa zamanda hepsi döner ve yüzleri güler” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: