Ajans News Haber

Thodex şirketinin sahibine kırmızı bülten
246 Okundu
23 Nisan 2021 - 13:40

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Arnavutluk’a kaçtığı tespit edilen Thodex şirketinin sahibi Faruk Fatih Özer hakkında, INTERPOL nezdinde işlemlerin başlatıldığını, bu sabah itibariyle Kırmızı Bülten çıkarıldığını bildirdi. İçişler Bakanı Süleyman Soylu’nun da Arnavutluk İçişleri Bakanı’nı telefonla arayarak görüştüğü de açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinden yaptığı açıklamada; dün, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Faruk Fatih Özer hakkında EGM’ye kırmızı bülten talebinde bulunduğunu, 23 Nisan saat 10.00 itibariyle de kırmızı bültenin çıkarıldığını belirtti.

Yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Cuci ile konuyla ilgili telefon görüşmesi yaptığı bilgisine de yer verildi.

EGM’den yapılan açıklama şöyle:

“Arnavutluk’a kaçan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih ÖZER hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 22.04.2021 tarihi akşam saatlerinde Genel Müdürlüğümüze kırmızı bülten talebinin iletilmesi üzerine İnterpol nezdinde işlemler derhal başlatılmış ve 23.04.2021 tarihi saat 10.00 itibariyle kırmızı bülten çıkarılmıştır.

Ayrıca kırmızı bülten işlemleri yürütülürken söz konusu şahsın yakalanması ve gözlem altına alınması için dün gündüz saatlerinde Emniyet Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Aktaş Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü ile, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu da yine dün akşam saatlerinde Arnavutluk İçişleri Bakanı Sn. Bledar Cuci ile telefon görüşmesi yapmışlardır.”

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.