Ajans News Haber

‘Rockçı İmam’ görevine dönmek için AİHM’e başvurdu

‘Rockçı İmam’ görevine dönmek için AİHM’e başvurdu
23 Okundu Okundu
18 Nisan 2022 - 13:52

Antalya’da Kaş’a bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde 2013’te imamlık yaptığı sırada Kramp Grubu’nun gitaristi Doğan Sakin ile ‘FiRock’ adlı müzik grubunu kurarak, rock ve tasavvuf müziğini birleştiren Ahmet Muhsin Tüzer konser için izin almadığı gerekçesiyle ihraç edildi.

İmamlıktan alınarak Balıkesir’e memur olarak atanan Ahmet Muhsin Tüzer, mahkeme kararıyla görevine döndü. Ancak Tüzer, bu kez de hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Kurulu kararıyla Ağustos 2018’te meslekten ihraç edildi.

Danıştay’ın ret kararını 5 Ekim 2021’de tebliğ etmesinin ardından Tüzer, geçen 4 Kasım’da adil yargılama hakkı ve ifade özgürlüğünün ihlal edildiği iddiasıyla Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu. AYM üyeleri, 11 Şubat’ta adil yargılama hakkının ve ifade özgürlüğünün ihlal edildiği iddialarının 30 günlük başvuru süresinin aşılması nedeniyle kabul edilemez olduğuna ve yargılama giderinin başvurucu üzerinde bırakılmasına karar verdi. Bunun üzerine Tüzer, avukatı aracılığıyla AİHM’e başvurdu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: