Ajans News Haber

Ramazan Hoca davası: Katile ağırlaştırılmış müebbet talebi
58 Okundu
29 Haziran 2024 - 13:53

İstanbul’un Fatih ilçesinde, “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” olarak bilinen Ramazan Pişkin’i işlettiği çay ocağında katleden Erkan Baykut’un yargılanmasına başlandı.

Sanık Baykut, “Maddenin etkisindeydim. Saboor Muradı isimli kişiyi Ramazan Pişkin zannettim. Olayı cinsel istismara uğramış bir insan psikolojisi altında gerçekleştirdim. Daha önce de Ramazan Pişkin’i tanımıyordum. Olay esnasında içeri girince kendisine taş attım. O da kendisini savunmaya kalkışınca korkudan kendimi bıçakla savundum. Kaç kez bıçakladığımı hatırlamıyorum. Olay sonrası oradan kaçtım. Ben askerliğimi yaptım. Olaydan önce hastanede psikolojik tedavi görmedim, ilaçta kullanmadım. Psikolojik rahatsızlığıma ilişkin bir raporum yoktur. Annem babam ayrıdır bende sokakta kalıyordum ama bazen annemle birlikte bazen de babamın dükkanında kalırdım. Ben daha önce Ramazan Pişkin’i sosyal medyada görmüştüm. 2017 yılından itibaren uyuşturucu kullanıyordum sürekli. Herhangi bir dini kuruma mensup değilim. Bazen dinimi geliştirmek için televizyondan dini şeyler izliyordum. Biri beni bu olay için yönlendirmedi” dedi.

Savcı ise mütalaasında, Erkan Baykut’un olayı tasarlayarak ve kasten işlediğini, bu nedenle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ettiğini açıkladı.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.