Ajans News Haber

Naci Görür’den ‘Tunceli-Bingöl’ uyarısı!
92 Okundu
19 Mayıs 2024 - 11:58

Prof. Dr. Naci Görür, Asena Kılıç’ın Youtube kanalındaki Meslek Sırrı programında soruları yanıtladı.

Meslek sırrının araziye gitmek olduğunu belirten Görür, “En ileri teknoloji araç olarak bir çekiç bir postal şart. Yer bilimlerinde ne kadar değişik elektronik teknolojiler sokarsan emin ol ki gerçekten o kadar uzaklaşmış olursun. Bizim bildiğimiz bir kaide vardır; ‘hakikat çekicin ucunda’ diye” ifadelerini kullandı.

Jeolog ve Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Çok endişem ettiğim yer” diyerek Tunceli, Erzincan ve Bingöl’e uyarılarda bulundu.

Görür “Tunceli Yöresi, Erzincan, Bingöl-Karlıova arası endişe ettiğimiz yer. Deprem olma periyodu dolmuş, tehlikeli bir duruma gelmiş artık. Deprem üretme zamanı dolmuş” ifadelerine yer verdi.

Görür, “Çok söyledik ama kimseyi inandıramadık. Biz bu depremin geleceğini 24 Aralık 2020 Elazığ depreminden sonra ‘Kahramanraş’ta, Malatya’da, Hatay’da deprem gelebilir. Şu büyüklükte deprem olabilir önlem alın.’ diyerek anlattık. Çünkü Elazığ depremi stres transferiyle orayı tehlikeye soktu. Hükümete raporlar yazdık. Depremin geldiğini görüryorduk” ifadelerini kullandı.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.