Ajans News Haber

Diyarbakır ve Mardin’deki yangından kurtarılan hayvanların tedavisi sürüyor
69 Okundu
25 Haziran 2024 - 11:58

Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı kırsal Köksalan Mahallesi’nde 20 Haziran’da gece yarısı çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle Bağacık, Yazçiçeği ve Ağaçsever ile Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ ve Yetklinler Mahallesi’ne sıçradı. Yangında, 15 kişi yaşamını yitirdi, 73 kişi ise yaralandı. Hastanelerdeki tedavilerinin ardından 70 kişi taburcu olurken, 3 kişinin ise tedavileri sürüyor.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yangında 14 bin 900 dönüm arazinin etkilendiğini açıklarken, Köksalan Mahallesi’nde 924 küçükbaş hayvanın öldüğünü, tedavi edilemeyecek durumda ağır yaralı 83 küçükbaş hayvan Et ve Süt Kurumu’na kesime gönderildiğini ifade etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi de yangından yaralı kurtulan hayvanların tedavisi için çalışmaları sürüyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın verilerine göre, çok sayıda büyükbaş ve küçükbaş hayvanla birlikte doğal yaşamın önemli bir parçası olan farklı türde canlı da yaşamını yitirdi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.