Ajans News Haber

Diyarbakır ve İstanbul’da uyuşturucu operasyonu: 332 gözaltı
88 Okundu
14 Nisan 2023 - 12:25

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu sabah 236 şüpheliye yönelik başlatılan operasyonda 201 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı. Soylu; “İmalat, organizasyon, satış, yani özellikle Diyarbakır’da yaşayan gençlerimize yönelik ve buradan yönlendirdikleri ülkemizdeki başka noktalara yönelik uyuşturucunun her nevisinin satışı imalatı ve ticareti ile ilgili bu suçun kapsamına tam 8 aydır yapılan teknik takip ve inceleme sonucunda kahraman arkadaşlarımız 201 şüpheliyi gözaltına aldılar” diye konuştu. 

Diyarbakır’da yapılan operasyonda uyuşturucu imalatı ve satışı yaptıkları tespit edilen 201 kişi gözaltına alınırken İstanbul’da ise suç örgütü yöneticisinin kırmızı bültenle aranırken İtalya’da yakalandığı örgüte yönelik 161 şüpheliden 131 şüpheli gözaltına alındı.

Soylu, ikinci operasyonunun ise İstanbul’da gerçekleştirildiğini belirterek, “Uzun zamandır takip ettiğimiz bir organize suç örgütüne yönelik yaptığımız bu operasyonda, bu sabah itibarıyla gerçekleştirdiğimiz bir suç örgütü yöneticisinin, kırmızı bültenle aranırken aylar önce İtalya’da yakalandığı ve İtalyan devletinin yönetimi altında bulunduğu, suç örgütüne yönelik toplam 161 şüpheliden, aynı örgüte mensup 131 şüpheli bugün gözaltına alınmıştır. İki kademede bu operasyon gerçekleştirilmiştir. Bu operasyonda 7 tüfek, 20 tabanca, 6 tüfek, 2 çelik yelek ve buna yönelik birçok suikast ve aynı zamanda suç aleti ele geçirilmiştir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d