Ajans News Haber

Çorum İnsani Değerler Platformu’ndan valiye genelev teşekkürü
436 Okundu
12 Ekim 2021 - 13:39

Çorum İnsani Değerler Platformu Başkanı Adem Arslan beraberinde çeşitli STK başkanları ile birlikte Çorum Genelevi’nin, İl Hıfzıssıhha Kurulu ile Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonu kararıyla faaliyette bulunmamasına destek vermek amacıyla Vali Mustafa Çiftçi’yi ziyaret etti.

‘KADININ ONURUNU KORUDUNUZ’

İnsani Değerler Platformu olarak, şehrin sosyal ve idari yaşamında alınan kararların önemsendiği, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin hakkın, hukukun insani ve vicdani olarak kullanılması konusundaki hassasiyetinin de takdir edildiği ifade edildi. İnsani Değerler Platformu Başkanı Adem Arslan, kamuoyu önüne çıkan kimselerin, kendi kişisel görüşünü söylerken herhangi bir kurumu, kuruluşu yahut camiayı kötülemek, karalamak hakkına sahip olmadıklarını dile getirdi.

Arslan, “Sayın Valimiz, Çorum halkının bugüne kadar gelen talebine kayıtsız kalmamış ve en önemlisi de kadının izzet ve onurunun korunması konusunda en büyük adımın atılmasına öncülük ettiniz. Milleti millet yapan değerlerin en öndeki taşıyıcıları olan kadınlarımız üzerinden yapılan çirkin saldırılar da şahsınızın kararlı duruşu ile bertaraf edilmiştir” diye konuştu.

‘KADINLARIMIZIN HUKUKİ HAKKINI SONUNA KADAR SAVUNUYORUZ’

Arslan, kadınların toplumum en hassas ve en değerli yapıtaşı olarak gördüklerini, hiç kimsenin yahut herhangi bir kirli düşüncenin inisiyatifine bırakılamayacak kadar kutsal ve değerli varlıklar olduğunu belirterek şunları söyledi: “Demokrasiyi ve hukuku önceleyen bir platform olarak kadınlarımızın demokratik ve hukuki haklarını sonuna kadar savunuyoruz. Milleti bir ve beraber yapan unsurların savunucuları ve mimarları olarak, kadınlarımızı sermaye gibi gören ve hakikati ters yüz eden bu yaklaşımı kınıyor ve bir kere daha milletimizin engin ferasetine havale ediyoruz.”

Kaynak

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.