Ajans News Haber

Bülent Arınç: Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun?

Bülent Arınç: Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun?
31 Okundu Okundu
18 Nisan 2022 - 13:30

Bülent Arınç, bazı medya organlarının eleştirilene yanıt verdi.

Arınç, Konya’dan yayın yapan Kanal 42’de gündemi değerlendirdi.

Arınç, “Bizim grup başkanvekilimiz yanlış bir matematik hesabı yaptı. Sonra döndü mü dönmedi mi bilmiyorum yüzde 7’yi yüzde 700 gibi anlayacak bir hesabın içine düştü. Biraz da gülünç oldu tabii. Dikkatsizliğine vermek tabi yoksa çok iyi bir insandır. Konya’dan da bir milletvekili de ‘minicik minicik zamlar, bundan şikayet etmeye gerek yok’ demişti. Bunlar insanları yaralıyor haberiniz olsun. ‘Ben 2 kilo et yiyeceğime yarım kilo et yerim’ diye göğsünü gere gere dolaşıyor. Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen? 300 lira. Kim verecek bu parayı?

Daha önceki açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden istifa etmek zorunda kalan Arınç “Şimdi Tayyip Beye olan sevgi ve güven devam ediyor ama zayıflamış olarak devam ediyor. Bu zayıflamayı durdurmak lazım” ifadelerini kullandı.

‘3 market var, onlar şunu yapıyor bunu yapıyor…’ Ben bu market sahiplerini tanırım. Hepsi dindar, aklı başında ve AK Partili insanlardır. Hepsi öz kardeşleri gibi Tayyip Beyi severler. 3 tane market zincir, onlarla konuşuyorum, ‘Allah aşkına siz ne yapıyorsunuz?’ diyorum. ‘Başkanım yüzde 1 ya da yüzde 1,5 en büyük kar haddimiz’ Bakın Türkiye’deki bütün marketlerde fiyatlar birbirine hemen hemen yakındır. İş tedarikte. Kaça alıyorsanız üzerine o kadar koyuyorsunuz. Bir tanesi dedi ki, ‘Benim 60 bin çalışanım var. 11 bin mağazam var. Ben bu insanlara istihdam sağlıyorum. Hepsinin vergisini veriyorum.’ Ama mesela Tarım Kredi marketlerin kirasını devlet veriyor. Çalışanlarının parasını devlet veriyor. Gidin aynı şeyi orada da yapın. Orda da bazı şeyler ya 50 kuruş ya da 10 kuruş düşük ya da fazladır. Nereden baktığınıza bağlı. O yüzden marketlerdeki fiyat artışlarının kökenine inmek lazım…. ‘Pahalıya alın ama ucuza satın’ diyor birileri. Bu dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş. Peki, zarar edeceğim, zararımı kim karşılayacak? ‘Sesini kes, sen sadece böyle yap’ böyle bir ticaret dünyanın hiçbir yerinde yok.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: