Ajans News Haber

Birgünde, sekreterlikten, daire başkanlığına atandı!
60 Okundu
27 Haziran 2024 - 11:49

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Devlet Hastanesinde Tıbbi Sekreter olarak çalışan Aynur Tuncar’ın Ticaret Bakanlığı’na daire başkanı olarak atanması gündem yarattı.

Alınan karara tepki gösteren İYİ Parti Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban “Vay babo vay vay vay!” diyerek şaşkınlığını ortaya koymuştu.

Söz konusu atama kararının belgesini de paylaşan Gürban “Bu nasıl bir güç! Bunu yapan her kimse heykeli Balıkesir Şehir Meydanı’na dikilmeli.” dedi.

Aynur Tuncar’ın kariyerindeki sıçrama bir anda gündem yaratırken, iddialarla ilgili açıklama Ticaret Bakanlığı’ndan geldi.

Açıklamada;

“Bazı sosyal medya mecralarında konu edilen Bakanlığımızın bir daire başkanı atamasına ilişkin kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bundan 8 ay önce yapılmış ve Bakanlığımızın faaliyetleri hakkında tamamen algı operasyonu amaçladığı apaçık olan söz konusu iddiaya konu personelimizin toplamda 18 yıllık kamu hizmeti, yönetim ve insan kaynakları tecrübesi bulunmaktadır. Ayrıca ilgili, yüksek lisans mezunu olup söz konusu atama tamamen ilgili kanunlar ve mevzuat hükümlerine uygun bir şekilde yapılmıştır.

Kanunlarımızda ve devlet personel rejiminde yer alan atamaya ilişkin tüm kriterleri sağlayacak hizmet yılı ve tecrübesi bulunmaktadır.

Çalışmalarımızda, sorumluluk ve yetki alanlarımızda aynı azim ve şevkle ülkemizin ve halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz.”

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.