Ajans News Haber

Beşikci, otizmli çocuklarla bir araya geldi

Beşikci, otizmli çocuklarla bir araya geldi
63 Okundu Okundu
02 Nisan 2021 - 15:59

’ın Yenişehir İlçe Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında otizmli çocuklarla bir araya geldi.
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü, ’da renkli etkinliklere sahne oldu. Yenişehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci otizmli çocuklar ve aileleri ile Engelsiz Yaşam Merkezinde bir araya gelerek ellerini boyayıp beyaz kumaşa bastı gökyüzüne balonlar bıraktı.


Engelsiz Yaşam Merkezinde bando gösterileri ile başlayan etkinlikte çocuklarla bir araya gelen Beşikci, Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında otizmli bireylerin toplumsal yaşama katılımı otizm konusunda farkındalığın ve duyarlılığın artması amacıyla etkinlik düzenlendiklerini söyledi. Otizmde erken tanının çok önemli olduğunu vurgulayan Beşikci, “Otizmin bilinen tek tedavisi ise yoğun ve sürekli özel eğitimdir. Fark edilip destekleyici politikalarla desteklenmiş olan otizmli bireylerimizin hayatlarında büyük farklar yaratabiliriz. Çocuklarımızı sağlıklı gelişim gösteren akranları ile birlikte aynı okulda okuyacak seviye getirmek mümkün olabilmektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: