Ajans News Haber

Bebekleri kamudan özel hastanelere sevk edip SGK’yı dolandıran şebeke çökertildi
100 Okundu
28 Nisan 2024 - 13:24

Tekirdağ’da özel bir hastanenin bazı çalışanları haksız kazanç elde etmek için skandala imza attı. Kuvöz boş kalmasın diye devlet hastanesine götürülmesi gereken bebekleri çalıştıkları kuruma sevk ettiler. Gözaltına alınan çete üyelerinin hepsi doktor ve hemşirelerden oluşuyor.

Operasyon İstanbul ve Tekirdağ’da yapıldı.İşin içinde iddiaya göre 6 hastane var, o noktalara eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Özel hastanede çalışan doktor ve hemşireler akılamaz bir oyunla Sosyal Güvenlik Kurumu’nu dolandırdı

Kamu hastanelerine gitmesi gereken bebekleri özel hastaneye sevk eden doktor ve hemşireler gözaltına alındı. Çete, bu tezgahı SGK’nın yenidoğan her bebek için özel hastanelere yaptığı günlük ödemeden yararlanmak için yaptı.

SGK, her bebek için hastaneye günlük 8 bin TL ödeme yapıyor. Özel hastanenin birkaç personeli kuvöz boş kalmasın diye 112 çalışanlarıyla anlaşma yapıldı.

Bebekler yoğun bakım kuvözüne alındı ama iyileştikleri halde kuvözden çıkartılmadılar. Aileler bebeklerin durumunu öğrenmek istediğinde karşılarına kendisini doktor olarak tanıtan hemşirelerin çıktığı da savcılık dosyasına girdi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.