Ajans News Haber

kağıt toplayıcısı başkanlığa aday
142 Okundu
02 Mart 2024 - 11:12

Gazianntep Büyükşehir Belediye başkanlığına bağımsız aday olan atık kağıt toplayıcısı Ramazan Karabudak, Gaziantep Toptan Endüstri Merkezi’nde (GATEM) eski çay ocağını seçim bürosuna çevirdi. İşçi kıyafetlerini çıkarıp takım elbisesini giyerek sokak sokak seçim çalışması yapan Karabudak’a GATEM esnafı da destek veriyor. Karabudak’a hem halkın hem medyanın ilgisi giderek artıyor.

2006 yılında üniversiteye hazırlanmak için Adıyaman’dan Antep’e geldiğini anlatan Karabudak, “Hem okuyup hem de farklı işlerde çalıştım. 2009 yılında Eskişehir Üniversites edebiyat bölümüne yerleştim ancak zorunlu sebeplerden dolayı ikinci sınıfta okulu bıraktım. Daha önce çay ocağı işletiyordum. Pandemide de yasaklardan dolayı çay ocağını kapatıp mecburen kağıt toplayıcılığı yaptım. Bu şekilde temel ihtiyaçlarımı karşılıyordum” dedi.

Karabudak adaylık sürecini de şöyle anlattı:

“Aday olmak benim kendi fikrimdi. Ben kendi kendime oy veririm diye düşündüm. Ailemin ilk başta biraz tepkisi vardı. ‘Geri çekil bu işlere girme’ dediler bana. Bu işin birden patladığını, etki yarattığını görünce onların da desteğini aldım. Siyasi görüşlerini fazla karıştırma dediler.”

Kâğıt toplayıcılarının hem sokağa çıkma yasaklarının olduğu pandemi döneminde hem de depremde ciddi sorunlarla mücadele etmek zorunda kaldığını dile getiren Karabudak, “Kâğıt toplayıcıların sorunları şöyle; kendileri geri planda kalıyorlar. Onlar da bizim memleketimizin temizlikçileridir. Her tarafta ne kadar pislik varsa temizliyorlar. Memleketin en ücra köşelerinde bile kokmuş çöp kutularını alıp topluyorlar. Halkımız onlara değer verirse sevinirim” diye konuştu.

ARTI GERÇEK

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.