Ajans News Haber

Akar: Pençe Kilit Operasyonu’nda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi

Akar: Pençe Kilit Operasyonu’nda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi
44 Okundu Okundu
18 Nisan 2022 - 13:42

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyinde PKK’ya yönelik Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindekim dün gece itibarıyla karadan ve havadan Pençe Kilit Operasyonu’nu başlattı.

Pençe Kilit Operasyonu başlatıldığını dile getiren Akar, şu bilgileri verdi:

“Uzun süreden beri yapılan hazırlık ve koordinasyona müteakip dün akşamdan itibaren Pençe Kilit Operasyonu’nu başlatmış bulunuyoruz. Şu an itibarıyla planlanan hedeflerin tamamı ele geçirilmiş durumdadır. Arkadaşlarımız görevlerini başarıyla gerçekleştirdi. Teröristlere ait tespit edilen barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ile sözde karargahları hava harekatı ve ateş destek vasıtalarıyla büyük bir başarıyla tahrip edilmiştir.

ATAK helikopterlerimiz, İHA ve SİHA’larımızla desteklenen kahraman komandolarımız ve bordo berelilerimiz hava hücum harekatı ve karadan sızmak suretiyle bölgeye intikal etmiş ve belirlenen hedefleri ele geçirmiştir. Çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Arama-tarama faaliyetlerimiz devam etmektedir, sayının önümüzdeki saatlerde, günlerde daha da artmasını bekliyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: