Ajans News Haber

Abdurrahman Dilipak: Servet ve siyaset onlar için felaket oldu
24 Okundu Okundu
21 Temmuz 2022 - 13:26

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, “Dikkat dikkat” başlıklı bir yazı  kaleme aldı.

Dilipak, servet ve siyasetin cemaatleri bitirdiğine ciddi bir itibar kaybı yaşadıklarına dikkat çekti.

Yazının öne çıkan kısımları;

“Hem cemaat ve hem de dinin esası üzerinden tartışılıyor. Bu sonuçtan iktidardan başlayarak hepimiz suçluyuz. Diyanet de, İlahiyat da, Cami dernekleri de, Tarikat da, Kur’an Kursları, İmam Hatipler de. İsmailağa’da olanları görüyorsunuz. Buraya adım adım gelindi ve kimse bu gidişe dur diyemedi. Hani ‘İslam gelecek dertler bitecek’ti. ‘Müslümanlar’(!?) geldi ama sonuç değişmedi. Manzara ortada! O zaman sormamız gerekmez mi, nerede yanlış yaptık diye!

Bir FETÖ’cü, kendini başka bir cemaatten gösteriyor, ama masonik çevrelerle iç içe. Ama o kişiyi birileri eleştirince ait göründüğü cemaat mensupları onu sahipleniyor ve eleştireni FETÖ’cülükle suçluyor. MAK’ın son kamuoyu araştırmasında, FETÖ’nün yerini başka bir cemaat aldı mı diye sormuşlar, katılanların % 31’i “Hayır” demiş. Bu kesime dikkat!

Servet ve siyasetle tanışmaları cemaat denilen yapılar için felaket oldu. Hızla obez hale geldiler. İçeride seküler bir hiyerarşi oluştu. Çıkar ilişkileri çatışmaya döndü. “Şeyh efendi ölünce” de geriye dini anlamda alamet-i farikaları olan bir şey kalmadı. Kasetler, dosyalar, tehditler, şantajlar geldi. Cemaat yapıları ve vakıfları bugün çok ciddi bir itibar kaybı içinde.

Bugün ortaya çıkan fitne, kişiler arası bir hesaplaşma ve meydan okumadan daha çok derinden gelen dip dalganın oluşturduğu zemindeki öncü-erken sarsıntılardan ibaret.

İyi saatte olsunlar iş üzerindeler. Eğer bugün bu durum kontrol edilmezse, yarın bu işin nerede duracağı belli olmaz. Bu Cemaat dünyasında 7 şiddetinde bir depreme dönüşebilir. Biriken ve üstü örtülen şeyler bir anda patlayabilir.

Boşuna demiyorum kaset, dosya, cinayet ve intiharlara dikkat diye.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: