Ajans News Haber

Dicle Üniversitesinde Diyabet ve Engellilik Paneli Yapıldı

Dicle Üniversitesinde Diyabet ve Engellilik Paneli Yapıldı
210 Okundu Okundu
02 Aralık 2021 - 21:55

Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Diyabet ve Engellilik” paneli düzenlendi. Düzenlenen panele Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ezeli Azarkan, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Reyhan Gül Güven yaptı. Güven, “Aslında amaç farkındalık oluşturmak. Dünya genelinde engelliler sorunlarına Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak çözüm üretiyoruz. Şehrimizdeki engelli bireylere de hizmet ediyoruz. Paydaşlarımız ve öğrencilerimizin de katkıları var. Amacımız kampüsümüzü engelsiz hale getirmektir” dedi.

Dicle Üniversitesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alpaslan Kemal Tuzcu ise “Diyabet engelleri oluşturan bir kavramdır. Dünyada her gün bu sayı artmaktadır. Ülkemizde her yedi kişiden biri şeker hastası, bu oran her geçen gün artıyor ve diyabet diğer hastalıklara da davetiye çıkarıyor” ifadelerini kullandı.

Panelde Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Gülistan Çiçek, Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi öğrencisi Kadir Tek ve Dicle Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi öğrencisi Onur Torgut hayat hikayelerini ve başarılarını paylaştı.

Kadir TEK tarafından bağlama , Recep YAKIŞTIRAN tarafından ise keman dinletisi gerçekleştirildi

Dicle Üniversitesi Engellilier Uygulama ve Araştırma Merkezinin çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı teşekkür belgeleri verilmesiyle son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: